Ангел Караньотов продължи победната си серия в SBK в Румъния
26 Май 2019 12:36

/КРОСС/ Въпреки някои непредвидени технически проблеми, състезателят на Overdrive Racing Ангел Караньотов (Ducati Panigale V4) продължи победната си серия в клас SBK, триумфирайки лесно в 5-тия кръг от BMU European Road Racing Championship. Надпреварата завърши вчера в Румъния при изключително променливи метеорологични условия. Състезателят с №79 стартира перфектно уикенда на пистата Motor Park, оглавявайки класирането в петъчните свободни тренировки още в първата сесия.

В съботния ден Караньотов спечели без проблем квалификацията, завъртайки най-бърза обиколка за 1:41.310 минути, регистрирано в TP1. Така състезателят на Overdrive Racing стартира от пол-позишън, плътно следван от румънския ас Робърт Мурешан (Yamaha). Пилотът на домакините се опита да притисне българина няколко пъти, но Караньотов кара изключително уверено и пресече финалната линия първи с 0.076 секунди пред Мурешан и над 19 секунди пред третия днес

Така състезателят на Overdrive Racing спечели 5-а победа от общо 5-те старта на BMU European Road Racing Championship 2019 до момента.

Състезателният уикенд на Motor Park продължава днес с 6-тия кръг от шампионата.

Източник: Фокус