17 туристи загинаха при автобусна катастрофа край летището в Дубай
Секция: Туризъм
07 Юни 2019 13:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
17 туристи загинаха при автобусна катастрофа край летището в Дубай

/КРОСС/ 17 туристи от различни националности загинаха при автобусна катастрофа край летището в Дубай, съобщи местната полиция.

Сигналът за инцидента, който е станал в окръг Рашидия, е подаден вчера около 17.40 часа.

В автобуса, който е изпълнявал курс от Дубай към град Мускат - главния град в Оман, са пътували 31 души. Той се е ударил в голям знак на пътя, указващ за максималната височина на преминаващите превозни средства.

"На място са загинали 15 от пътниците, а петима тежко пострадали са транспортирани в лечебно заведение. Малко по-късно от нараняванията си са издъхнали двама от тях - мъж и жена, като жената не е идентифицирана", казаха още от полицията в Дубай.Шофьорът на автобуса, който е около 50-годишен, също е транспортиран с множество травми в Rashid Hospital.

"Понякога една проста грешка или невнимание по време на шофиране може да доведе до сериозни последици, както се е случило тази вечер, а резултатът е смъртта на 17 души от различни националности", заяви директорът на дубайската полиция ген. Абдула Ал Мари.