Пернишки села отново излизат на протест на Е79
Секция: Автомобили
30 Юни 2019 10:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пернишки села отново излизат на протест на Е79

/КРОСС/ Протест край Владая, който ще блокира главен път Е79, ще проведат селата Владая, Драгичево, Мърчаево, Рударци и Кладница от 17 ч. при гара Владая.

Отпада организираният транспорт от Благоевград, който бе и за протестиращите от Дупница, както и този за Кюстендил и Радомир, a блокадата на пътя няма да е постоянна както бе заявено предварително, а ще се проведе символична такава на няколко пъти за по 3-4 минути, за да могат да бъдат пропускани автомобилите.

Причината протестът да се проведе в „по-мек" вариант, е постигнатата договорка между протестиращите и АПИ относно реверсивното движение. Поетите ангажименти от пътната агенция са следните - реверсивното движение остава само в най-натоварените дни - понеделник, вторник, петък и неделя. Но най-важният ангажимент, който се очаква да бъде изпълнен от АПИ е изграждане на автоматизирана електронна система за реверсивна организация на движението чрез светофари да края на октомври месец 2019-та година, както и решаването на проблемите по некачественото изпълнение на ремонта на пътя край Владая и довършване на отводнителните системи на трасето.

Протестиращите посочват, че причината протестът все пак да се състои, е че досега много пъти са "били лъгани и са ни давани крайни дати и срокове, които не са били спазени". "С тази протестна демонстрация искаме да препотвърдим решимостта си, че ако и този път бъдем излъгани ще преминем към по-мащабни протестни действия, а също така и другият проблем, който е с изхода на жителите на с. Драгичево посока София също не беше решен", се казва в информация до медиите.


Протестът е с две категорични искания:
1. Изграждане на постоянна система за реверсивна организация на движението, което вече е обещано от страна на АПИ, но очакваме да изпълнят ангажимента си в срок;
2. Намиране на вариант за решаване на проблема с изхода на жителите на с. Драгичево в посока гр. София.