ЦСКА София продължава в Лига Европа
17 Юли 2019 08:21

/КРОСС/ Отборът на ЦСКА София се класира за втория квалификационен кръг на турнира по футбол Лига Европа след 0:0 на реванша с черногорския Титоград. „Червените" спечелиха първия мач с 4:0 и в следващата фаза ще играят с хърватския Осиек.

Играчите на Добромир Митов и Люпко Петрович свършиха своята работа преди седмица на „Българска армия" и на реванша в Подгорица не бе необходимо да играят на пълни обороти. Така позволиха на съперника да доминира в известни периоди от мача. Гостите бяха с резервните си бели екипи и изиграха слабо първо полувреме и само късметът спаси вратата на Черниаускас от попадение. В 16- минута Радомир Джалович получи топката в наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда. Защитата на ЦСКА София отново се пропука в 31-а минута, когато Павлович намери топката в глава отблизо, но отлична реакция на Черниаускас спаси вратата на гостите.

„Армейците" се посъбудиха през втората част и създадоха няколко добри ситуации за гол. Греъм Кери стреля опасно от фаул в 46-а минута, но вратарят на домакините изби в корнер. В 63-а минута Евандро изпусна отлична възможност за гол, след като проби в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В добавеното време Рубен Пинто можеше да донесе победата на ЦСКА, но стреля покрай вратата.