Лудогорец с тежка визита на "Лаута"
04 Август 2019 10:05

/КРОСС/ Лудогорец оглави класиранете в efbet Лига още в самото начало на първенството и ще се опита да запази преднината си пред конкурентите на този етап и след гостуването на Локомотив (Пловдив). Двубоят е днес от 21:00 часа на "Лаута".

"Орлите" разполагат с достатъчно дълга скамейка, за да може треньорът Стойчо Стоев да дава почивка да определи играчи, предвид сгъстения цикъл, в който разградчани играят. В четвъртък шампионите победиха с 4:0 Валур, а след няколко дни им предстои мач с уелския ТНС.
В Локомотив положението е различно, а днешният сблъсък идва само няколко дни след тежкото гостуване на Спартак (Търнава). "Смърфовете" изстрадаха продължаването си напред в турнира след загуба с 1:3.

Двата тима откриха сезона у нас с мач за Суперкупата на България, спечелен от Лудогорец с 2:0.

В този мач треньорът на Локомотив Бруно Акрапович обмисля да пусне четирима защитници в отбрана - Петрович, Езе, Малембана и Томашевич. Пред тях ще действат Георги Илиев и Умарбаев. По фланговете ще нападат Карагарен и Цветанов, а зад нападателя Аралица ще е Димитър Илиев.