Златните ни момичета обраха медалите в Минск
18 Август 2019 17:10

/КРОСС/ Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на обръчи и бухалки на Световната купа в Минск.

Родните грации се представиха отлично и заслужиха оценка 28.600, което им донесе титлата.

На второ място остана отборът на Беларус, а бронзовите медали са за гимнастичките на Украйна.

По-рано днес ансамбълът ни спечели и бронзов медал на пет топки. Възпитаничките на Весела Димитрова се представиха много силно и постигнаха резултат 29.450, но това не стигна за повече от бронз.

Италианките заслужиха титлата с оценка 29.800, докато резултатът на рускините бе идентичен с този на нашите грации - 29.450, но те получиха по-висока оценка за изпълнение (8.75 срещу 8.65 за нашите), което им донесе сребърните медали.