H&M спря да купува кожи от Бразилия
Секция: ЛЮБОПИТНО
07 Септември 2019 07:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
H&M спря да купува кожи от Бразилия

/КРОСС/ Шведският гигант в търговията с облекло "Ейч енд Ем" (H&M) е спрял да купува кожа от Бразилия заради опасенията за околната среда, които привлякоха вниманието на фона на горските пожари в Амазония, предаде ДПА.

Заради тежките пожари в бразилската част от дъждовната гора на Амазония и връзката с отглеждането на говеда решихме временно да забраним кожата от Бразилия, посочи компанията в изявление.

Забраната ще остане в сила, докато не бъдат дадени надеждни уверения, че производството на кожа не допринася за щетите върху околната среда в Бразилия.

В страната в момента бушуват най-тежките пожари от години. От началото на годината в Бразилия са регистрирани почти 85 000 пожара, което е със 75 процента повече спрямо същия период на миналата година.

Мнозина обвиняват крайнодесния президент Жаир Болсонаро, че не прави достатъчно за справяне с пожарите.

Според говорител на "Ейч енд Ем" по-голямата част от кожата, използвана от компанията, идва от Европа и оповестеното днес решение ще има ограничено влияние върху бизнеса.