Циципас детрони Джокович в Шанхай
11 Октомври 2019 11:50

/КРОСС/ Шестият поставен Стефанос Циципас се класира на полуфиналите на Мастърс 1000 турнира в китайския мегаполис Шанхай.

Гръцкият тенисист направи обрат срещу защитаващия титлата си световен номер едно Новак Джокович от Сърбия и го победи с 3:6, 7:5, 6:3 в двучасов двубой.

В първата част Ноле проби за 2:0 и това му беше достатъчно да я спечели.

Във втория сет Циципас имаше две поредни точки за брейк в шестия гейм, но не успя. В 12-ия гейм гръцкият тенисист съумя да пробие след топка в аут на сърбина и така изравни частите.

Циципас проби при третата си възможност в четвъртия гейм и поведе с 3:1. При 5:3 21-годишният атинянин сервираше за място на полуфиналите. Той поведе с 40:0 и реализира третия си мачбол с мощен смач.

Следващият съперник на Стефанос е Даниил Медведев.

Поставеният под №3 руснак наниза 12 аса и се наложи над Фабио Фонини с 6:3, 7:6 (4) за 85 минути.