Ливърпул обърна Тотнъм, Юнайтед изпусна две дузпи
28 Октомври 2019 10:02

/КРОСС/ Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 на „Анфийлд“ в сблъсъка на върха от 10-ия кръг на Висшата лига. Това бе и повторение на финала от Шампионската лига. Червените вече 45 домакинства нямат поражение на свой терен.

Хари Кейн откри резултата след само 47 секунди игра. С попадения на Джордан Хендерсън (52) и Мохамед Салах (75 д.) обаче мърсисайдци спечелиха. Така червените си върнаха аванса от 6 точки пред шампиона Манчестър Сити. Те имат 28 точки от 30 възможни до момента.

Ливърпул доминираше през почти целия мач, но достигна до успеха едва в края. Десният бранител Серж Орие направи дузпа след невнимателно действие срещу Садио Мане. Салах преодоля Гацанига, който иначе направи много силен мач на вратата на Тотнъм. В края Салах притесни Юрген Клоп, след като получи контузия.

Юнайтед изпусна две дузпи, но победи Норич

В друга среща Манчестър Юнайтед победи Норич като гост с 3:1, въпреки че изпусна две дузпи през първата част. Ударът на Маркъс Рашфорд бе отразен от Тим Крул, а малко по-късно и Марсиал сгреши от бялата точка.

Юношата на червените дяволи Скот Мактоминей вкара за 0:1 в 21-ата минута. Той отбеляза юбилейното 2000 попадение за тима във Висшата лига. Малко по-късно Маркъс Рашфорд удвои резултата на „Кероу Роуд“. Марсиал вкара за 0:3, преди в края Ернандес да направи 1:3.

Нападателят Анди Коул е авторът на гол № 500 на Юнайтед във Висшата лига. Попадение № 1000 е дело на Кристиано Роналдо. Българската връзка е Димитър Бербатов, който отбеляза гол № 1500.

Арсенал пропиля два гола аванс срещу Палас

Арсенал допусна нова грешна стъпка, след като изпусна Кристъл Палас, а мачът завърши 2:2. Сократис и Давид Луис вкараха два бързи гола за тима на Унай Емери в седмата и девета минута. И двете попадения – след корнери.

Миливойевич вкара дузпа в 32-ата за 2:1. Аю в 52-ата изравни – 2:2. А в последните минути гол на Сократис бе отменен. Новият капитан Гранит Джака пък се скара с фенове на Арсенал при смяната си.