Радина Борисова спечели бронз на G1 по таекуондо в Белград при девойките (Снимки)
28 Октомври 2019 11:43

/КРОСС/ Спортен талант на „Еврофутбол“ – Радина Борисова завоюва бронзов медал при девойките в кат. до 59 кг. на международния турнир по таекуондо G1 в Белград.

Дупничанката стартира с разгром над представителка на Босна с 21-1, след което отново отнесе следващата си съперничка – рускиня с 20 точки разлика. В полуфинала лош късмет и златна точка определи загубата на Ради от германка.

Спортният ни талант в плуването – Светлозар Николов, спечели 2 златни и 2 сребърни медала от VII-я международен турнир „Руси Русев“, който се проведе през уикенда в Стара Загора.

Състезателят на пловдивския клуб „Спринт“ е 1-ви на 100 м гръб с 57.50 сек. и на 200 м съчетано с 2:03.00 мин. На 200 м свободен стил (1:52.08 мин.) и на 200 м бътерфлай (2:01.69) Заро е втори.

Още един от Талантите на „Еврофутбол“ – Гергана Топалова се изкачи с 9 места в световната ранглиста, след като на турнир от категория 15 000 долара в Анталия достигна до полуфинала, а на състезание от по-горната категория до 25 000 долара в Истанбул се класира до мач за влизане в основната схема.

В момента Гергана е 531-ва в света, а амбициите й са да влезе в първите 500.