/КРОСС/ На 26 ноември фондация „За Нашите Деца“ организира информационен форум, на който ще представи резултатите от изследване „Поглед към невидимите деца на гр. Пловдив“ проведено съвместно с Институт за излседване на населението и човека към БАН.
Изследването анализира услугите за ранно детско развитие в град Пловдив и степента, в която те отговарят на потребностите на децата с проблеми в развитието, очертава проблемите с услугите за ранно детско развитие в гр. Пловдив и дава препоръки за подобряване на политиките и практиките по отношение на ранната детска интервенция и на оптимизирането на системата от секторни, интегрирани и специализирани услуги в подкрепа децата с увреждания и трудности в развитието.
В рамките на форума фондация „ За Нашите Деца“ ще представи и три нови интегрирани услуги за деца в риск, които фондацията открива на територията на осем пловдивски общини, включително и в град Пловдив.
„Форума ще се проведе в 14:00 часа., малка конферентна зала – Дом на културата „Борис Христов“.