Левандовски вкара 4 гола на Цървена звезда в Белград
27 Ноември 2019 12:43

/КРОСС/ Роберт Левандовски вкара четири гола през второто полувреме и Байерн победи с 6:0 Цървена звезда като гост в мач от група "В" на Шампионската лига по футбол. Така баварците си осигуриха първото място кръг преди края, а сърбите ще спорят с Олимпиакос за третата позиция.

Байерн натисна Звезда още от първия съдийски сигнал, но Левандовски и Кингсли Коман пропуснаха три добри положения. Леон Горецка обаче вкара с глава в 14-та минута след центриране на Филипе Коутиньо, а малко преди полувремето системата за видеоповторение отмени гол на Левандовски.

Дори и ВАР обаче не спаси сърбите и бившия вратар на Лудогорец (Разград) Милан Борян от погрома през второто полувреме.

Левандовски вкара в 53-а минута от дузпа за игра с ръка на Милош Дегенек, а след час игра полякът покачи на 3:0 след асистенция на Толисо.

Нападателят се разписа отново четири минути по-късно след центриране на Бенжамен Павар и след още четири игра бе точен за 5:0. Толисо сам оформи крайния резултат минута преди края на редовното време.

Левандовски е петият играч, който достига поне 46 гола в най-комерсиалния турнир. Повече от него имат само Кристиано Роналдо (127), Лионел Меси (113), Раул (71) и Карим Бензема (63).

Тотнъм пък спечели второто място в групата след обрат и победа с 4:2 срещу Олимпиакос в първия домакински мач на Жозе Моуриньо начело на отбора. Главен съдия на двубоя беше Георги Кабаков.

Хари Кейн (50-а и 77-а минута) се разписа на два пъти за англичаните, а по един гол добавиха Деле Али (45-а) и Серж Орие (73ата). По този начин "шпорите" обърнаха резултата, след като гостите от Гърция стигнаха до два гола в самото начало на мача чрез Юсеф Ел Араби в 6-ата и Рубен Семедо в 19-ата минута.

Цървена звезда е с две точки пред опашкаря Олимпиакос преди последните мачове в групата.