По-дълги паркоместа по обновения бул. "Патриарх Евтимий", догодина и велоалея
Секция: Автомобили
04 Декември 2019 07:55
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
 По-дълги паркоместа по обновения бул. "Патриарх Евтимий", догодина и велоалея

/КРОСС/ По бул. "Патриарх Евтимий" - между бул. "Витоша" и ул. "Княз Борис", временно са обособени паркоместа с по-голяма дължина, съобщиха от Столична община. При тях е запазен габаритът за велоалея от бул. "Витоша" до Петте кьошета, която ще се реализира догодина.

Това е направено по изискване на Пътна полиция, за да се избегне оставането на нерегулиран участък от пътното платно (200 метра от бъдещата велоалея), в рамките на който може да възникне ПТП. По този начин при реализацията на велоалеята няма да е необходимо премаркиране и нараняване на новоположената асфалтова настилка.

Преди ден настилката в този участък е била възстановена и с нея е въведена новата организация на движение, която предвижда велоалея от южната страна и възможност за обособяване на бус лента, допълват от Столична община.

Догодина велоалеята по бул. "Патриарх Евтимий" ще бъде изпълнена в целия участък от бул. "Витоша" до Петте кьошета и това ще даде свързаност между велоалеите на бул. "Витоша" и бул. "Прага", пише в съобщението.

Снимка Спаси София