Финансовата инспекция откри нередности в 21 обществени поръчки за последното тримесечие
Секция: ИКОНОМИКА
10 Януари 2020 16:02
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Финансовата инспекция откри нередности в 21 обществени поръчки за последното тримесечие

/КРОСС/ В периода октомври-декември 2019 г. Агенцията за държавна финансова инспекция приключи 95 финансови инспекции.

През последното тримесечие на 2019 г. са проверени 278 обществени поръчки на обща стойност 331 444 983 лв. През периода са инспектирани 1059 договора на стойност 160 844 558 лв.

По време на финансовите инспекции са установени 21 случая на непроведени или неоснователно проведени обществени поръчки. За установените през тримесечието нарушения са съставени 3 акта за начет и 168 акта за установяване на административни нарушения.

По време на финансовите инспекции са идентифицирани 36 „индикатора за измама", нормирани от Допълнителните разпоредби на Закона за държавната финансова инспекция.