Български фигуристи с медали на турнир в Белград
20 Януари 2020 11:20

/КРОСС/ 45 български състезатели от различни възрастови категории взеха участие на състезанието по фигурно пързаляне Skate Helena в Белград (Сърбия). Родните спортисти се представиха отлично и спечелиха много отличия.

При жените Кристина Григорова взе златния медал в конкуренцията на още 4 участнички.

Бронзово отличие взе Ивелина Байчева в категория Junior Ladies, която след участието си на младежките олимпийски игри (където зае 15-то място) директно от летището замина за Белград. Въпреки умората и безсънната нощ тя успя да се класира на подиума от 30 участнички.

Второ място заслужи Марина Николова, която въпреки три седмичната лекарска забрана успя да се пребори за медал в категория Advance novice.