Джокович и Федерер прегазиха съперниците си и продължават в Мелбърн
22 Януари 2020 15:48

/КРОСС/ Защитаващият титлата си Новак Джокович победи в 3 сета участващия с "уайлд кард" Тацума Ито - 6:1, 6:4, 6:2 за 96 минути и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Сърбинът направи пет пробива в мача, който се игра при доста ветровито време. "Беше борба до края. Условията бяха тежки. Вятърът може да ви изведе от зоната на комфорт много бързо", коментира Джокович, който ще играе с друг японец Йошихито Нишиока в третия кръг.

Шесткратният шампион Роджър Федерер прегази сърбина Филип Крайнович с 6:1, 6:4, 6:1 за 92 минути и продължава напред, където го чака представителят на домакините Джон Милман.

Шестият поставен в схемата Стефанос Циципас също се класира напред, но без игра след отказ на Филип Колшрайбер заради контузия. Циципас ще играе срещу Милош Раонич в следващия етап.

При жените седемкратната шампионка Серена Уилямс се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след успех над словенката Тамара Зиданшек с 6:2, 6:3 за 79 минути. Седващата й съперничка е китайката Цян Ван.

Защитаващата титлата си Наоми Осака нямаше особени проблеми срещу китайката Чжън Сайсай и спечели с 6:2, 6:4 за 82 минути и я чака мач с 15-годишната американка Кори Гоф.