Реал и Валенсия продължават за Купата на краля
30 Януари 2020 09:18

/КРОСС/ Реал (Мадрид) се класира без проблеми за четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля.

„Белите" победиха Сарагоса с 4:0 като гост пред 31 500 хиляди зрители на „Ла Ромареда". Двубоят започна по мечта начин за мадридчани, след като Рафаел Варан откри резултата още в 6-ата минута. Лукас Васкес успя да удвои в 32-ата. През втората част футболистите на Зинедин Зинда вкараха нови две попадения дело на Винисиус (72) и Карим Бензема (79).

Носителят на трофея Валенсия също продължава, но много по-трудно. „Прилепите" се измъчиха при гостуването си на третодивизионния Културал Леонеса, който в предишния кръг отстрани на Атлетико (Мадрид). Скромният отбор от Леон показа, че това не е случайно и докара срещата до дузпи, след като в редовното време и продълженията двата тима не успя да си отбележат. При 11-метровите наказателни удари футболистите на Валенсия все пак бяха по-точни и след 4-2 се класираха напред.

Тази вечер ще се изиграят последните две срещи от тази фаза на турнира. Барселона приема Леганес, а Севиля гостува на втородивизионния Депортиво (Мирандес).