„Берое“ вдигна първа купа на България
16 Февруари 2020 10:03

/КРОСС/ Баскетболистките на „Берое“ (Стара Загора) триумфираха в турнира за Купата на България, след като се наложиха над шампиона „Монтана 2003“ с 60:45 (24:12; 8:7; 16:19; 12:7) във финала на надпреварата в столичната зала „Триадица“.

Теодора Динева беше най-резултатна за победителките с 20 точки, Радослава Бъчварова добави 13 точки, а Виолина Кочева и Гергана Иванова завършиха с по 10 точки.

Христина Иванова също завърши с 20 точки за „Монтана 2003“, а Виктория Стойчева приключи с 12 точки.

Това е първи трофей в турнира за „Берое“ след 3 поредни загуби във финалите. За най-добра в надпреврата бе определена Теодора Динева от старозагорския тим.

С бронзовите медали се окичи отборът на "Славия" след победа над "Локомотив" (Стара Загора) със 78:44.