Българките поставиха европейски рекорд на пневматичен пистолет
29 Февруари 2020 11:50

/КРОСС/ Мария Гроздева, Антоанета Бонева и Мирослава Минчева се представиха изключително силно в квалификациите на 10 метра пистолет (жени) на европейското по спортна стрелба с пневматично оръжие във Вроцлав, Полша.

Трите български представителки се класираха сред първите девет и заеха първото място в отборното класиране на дисциплината със сбор от 1729 точки, което е нов европейски рекорд.

Гроздева и Бонева ще участват в битката за медалите във финала по-късно.

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева демонстрира топформа, като записа резултат 578 точки и се класира трета в квалификациите, а Бонева завърши с 577 точки в квалификациите и с пето място също ще стреля във финала.по-късно днес

Много силно се представи и третата българска представителка в дисциплината – Мирослава Минчева, която остана девета.

Състезателката от Търговище постигна 574 точки, по-малко десетки от австрийката Силвия Щайнер.

Най-добър резултат в квалификациите постигна олимпийската шампионка Анна Коракаки от Гърция с 581 точки.