Честването на Трети март в Ловеч започна с пищен концерт
Секция: БЪЛГАРИЯ
03 Март 2020 09:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Честването на Трети март в Ловеч започна с пищен концерт

/КРОСС/ Честването на 142 години от Освобождението на България от османско иго в Ловеч започна на 02.03.2020 г. вечерта с пищен празничен концерт на Общински духов оркестър и приятели, наречен „Moя България“.

Събитието се състоя в препълнения салон на Драматичен театър – Ловеч. Гост на концерта бе известният актьор и певец Руслан Мъйнов, който изпълни няколко родолюбиви песни.

Духовият оркестър и мажоретките на Тотко Рогашки бяха в центъра на спектакъла. Заедно с останалите участници те се бяха постарали да представят Отечеството чрез разнообразни песни, танци, рецитал и театрализирани откъси, както и с богата мултимедия. За първи път пред публиката бе изпълненен „Ловеч марш“ от руската композиторката Мария Вохина, писан тогава и посветен на битката край Ловеч.

Сред изпълнителите бяха децата от ДГ „1 юни“, ученици от СУ „Св. Климент Охридски“ и ПЕГ „Екзарх Йосиф Първи“, РК „В.Левски“ при НД „Традиция“, ТФ „Слънце“ и Илина Рогашка.

След концерта зад сцената да поздрави изпълнителите отиде лично кметът Корнелия Маринова, която изрази възторга си от видяното.

На 3 март от 10.00 ч. започва панихида за загиналите и поднасяне на венци и цветя на Паметника на загиналите ловчалии в храма „Св. Троица“, а от 11.00 ч. е тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя и военен ритуал на Белия паметник в парк „Стратеш“. С голям интерес се очаква възстановка на РК „В. Левски“ при НД „Традиция“, която ще представи „Връчване на Самарското знаме на българското опълчение“. Това ще стане на пл. „Тодор Кирков“ от 16:00 ч.

Празнични събития има и в селата от общината, за които ще съобщим по-късно.