Кметът на Перник: Напролет минаваме на лек нощен режим
Секция: БЪЛГАРИЯ
06 Март 2020 10:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Кметът на Перник: Напролет минаваме на лек нощен режим

/КРОСС/ Ако природата е благосклонна, през пролетта може да има много лек нощен воден режим, каза в БТВ „Тази сутрин" кметът на Перник Станислав Владимиров. Според него в началото на лятото може да се говори за отмяна на режима. Водопроводът, който трябваше да захрани Перник с вода от язовир "Белмекен" все още не е готов, но кметът увери, че другата седмица ще се правят изпитания по трасето. Това означава, че ще спрем водоподаването от "Студена" и ще му дадем възможност да се пълни с по-бързи темпове. Има рекорден приток в "Студена" за последните дни - 3500 л в с. вчера, днес около 3000 л в с. Има прогнози и за обилни валежи, каза той.

В началото на изграждането на тръбопровода се чуха обещания за висока скорост и кратки срокове. Миньорският град е във воден режим от ноември 2019 г., след като яз. "Студена" пресъхна.