Ромео и Жулиета в пандемията: Влюбиха се от пръв поглед от терасите си във Верона
Секция: ЛЮБОПИТНО
14 Април 2020 08:48
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ромео и Жулиета в пандемията: Влюбиха се от пръв поглед от терасите си във Верона

/КРОСС/ Италианци се влюбиха от балконите на съседните си блокове във Верона по време на забраната за излизане, досущ като съвременни Ромео и Жулиета, съобщи Би Би Си.

За 38-годишния Микеле Д'Алпос и 39-годишната Паола Аниели това е любов от пръв поглед. Двамата излезли да послушат музика в 18 ч. на балконите си, както стана традиция в Италия. Свирела сестрата на Паола, която е професионална цигуларка. Паола застанала на балкона да я гледа и видяла отсреща Микеле. Помислила си: "Какъв красавец", и осъзнала, че познава брат му.

Когато сестра й спряла да свири, Паола получила съобщение в Инстаграм - от Микеле. "Бих могъл да напиша книга, наречена "Любов по време на коронавирус" започнал разговора той.

"Тази вечер си писахме до среднощ. Осъзнахме, че ценим едни и същи неща - солидна база за една връзка" - разказа Паола пред Радио 4 на Би Би Си.