Медици от три болници, извършиха животоспасяваща операция на 7-годишно дете
Секция: БЪЛГАРИЯ
18 Април 2020 15:46
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Медици от три болници, извършиха животоспасяваща операция на 7-годишно дете

/КРОСС/ В стабилно състояние е 7-годишното дете, в спасяването на което се включиха екипи на три болници - Военномедицинската академия (ВМА), "Пирогов" и варненската „Св. Марина", и военновъздушните сили. Това съобщава пресцентърът на ВМА.

Детето е оперирано и лекувано преди това в Турция заради онкологично заболяване на надбъбречната жлеза.

Преминало е през химиотерапия, но заради влошаване на състоянието, беше прието в болница „Св. Марина" във Варна. На 15 април екип лекари и хирурзи спешно беше транспортиран със самолет „Спартан" до Варна, където беше извършена операция на голям хематом в черния дроб.

На следващия ден малкият пациент е транспортиран с военния самолет от Варна до София, където където му е отстранена дясната половина на черния дроб.

В момента детето е под грижите на лекарите в "Пирогов".