Туристическият бранш иска оставката на Ангелкова
Секция: Туризъм
21 Април 2020 10:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Туристическият бранш иска оставката на Ангелкова

/КРОСС/ Стотици туроператори, хотелиери, превозвачи и екскурзоводи искат оставката на министъра на туризма Николина Ангелкова. Искането на неформалното сдружение, придружено с подписи, ще бъде внесено в Министерския съвет днес.

Основният упрек към министър Николина Ангелкова е за липсата на гъвкавост, съдействие, диалог и професионализъм в управлението на туристическия отрасъл, посочи пред БНР Емил Абазов - представител на туроператорска фирма.

"До момента няма абсолютно нито една мярка, която да е насочена конкретно към сектор "Туризъм", а така широко прокламираните действия 60 на 40 реално не помагат на 90% от фирмите, тъй като ние основно сме съставени от малки, средни и микропредприятия - те няма как да използват тази мярка", каза той и посочи, че в бранша има много самоосигуряващи се лица, като екскурзоводи, малки турагенции в малки градове. „За тях пък няма абсолютно никаква мярка, освен един безлихвен кредит", добави Абазов.