Смартфони ще разпознават наличието на маски на лицата
Секция: Технологии
02 Май 2020 16:30
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Смартфони ще разпознават наличието на маски на лицата Компанията ще "научи" устройствата си да се справят с проблема

/КРОСС/ Смартфоните на Apple ще се „научат“ да разпознават наличието на маска върху лицето на собственика, когато се опитва да отключи устройството, използвайки технологията Face ID.

Собствениците на този вид мобилни телефони се сблъскаха с проблем, при който те спряха да ги „разпознават“ с маска на лицето. Самата компания преди време изясни, че първоначално Face ID не е бил предназначен за разпознаване на лица в маски.

„Face ID е проектиран така, че да възприема видимата част от очите, носа и устата Ви“, каза Apple, подчертавайки, че смартфоните също могат да бъдат отключени с парола.

Както подчертава CNN, много потребители изпитват неудобства от факта, че клавишите за въвеждане на секретния код, който отключва устройството, се появяват на екрана му само след няколко неуспешни опита на смартфона да сканира лицето на собственика.

Според телевизионната компания Apple възнамерява да отстрани този проблем в новата версия на операционната система iOS, която може да стане достъпна скоро. Очаква се разработчиците да добавят към iPhone разпознаването на наличието на маска на лицето на потребителя. Това няма да спести собствениците на устройства от необходимостта да въведат цифров код, но ще им позволи да отделят много по-малко време за това събитие.