Шофьорът, прегазил жена в Самоков: Съжалявам, не съм избягал
Секция: БЪЛГАРИЯ
22 Юни 2020 14:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
 Шофьорът, прегазил жена в Самоков: Съжалявам, не съм избягал

/КРОСС/ Окръжният съд в София решава дали да остави под домашен арест шофьора, който прегази жена в Самоков преди седмица.

Съжалявам за случилото се, не съм избягал от мястото на инцидента. Това заяви пред медии 24-годишният Виктор Делигълъбов, обвинен, че два пъти блъснал с автомобила си жена в Самоков. Според обвинението младият мъж е бил зад волана под въздействието на кокаин и канабис.

Делигълъбов отказа да коментира дали е бил дрогиран и заяви, че медийният интерес след произшествието "му е съсипал живота".

Пред съда обвиняемият посочи, че е готов да поеме отговорност за случилото се, но моли да не бъде оставен за постоянно в ареста, защото има психични проблеми.

24-годишният мъж вече има по-тежко обвинение. Според прокуратурата той трябва да отговаря за умишлено причиняване на тежка телесна повреда след употреба на наркотици.

Днешното заседание идва, след като Районният съд в Самоков пусна под домашен арест 24-годишния шофьор. Решението на първата инстанция доведе до протест пред съда в Самоков, а Апелативната прокуратура започна проверка.

След среща на близките на пострадалата жена с главния прокурор ВКП взе делото под специален надзор.