Барселона наказа Виляреал с 4:1
06 Юли 2020 09:55

/КРОСС/ Барселона победи Виляреал с 4:1 като гост на стадион “Ел Мадригал” в двубой от 34-и кръг на Ла Лига.

Звездата на каталунците Лионел Меси се отличи с две асистенции, а 17-годишният Ансу Фати вкара юбилейния гол №9000 в историята на испанския гранд.

Аржентинецът вече има 19 асистенции през сезона, а това е него личен рекорд. Той води и в голмайсторската класация с 22 попадения, пет повече от втория Карим Бензема. В 71-ата минута на мача с Виляреал негов гол бе отменен след намесата на VAR.

В таблицата обаче Барселона изостава с четири точки от Реал Мадрид.

Тийнейджърът Фати се появи на терена в 72-ата минута на мястото на Антоан Гризман. Фати се разписа в 87-ата минута. Той е възпитани на Барселона и дебютира за първия отбор през 2019 г. Този сезон вкара шест гола и асистира за един във всички турнири.