Президентът на италианския Наполи с коронавирус
10 Септември 2020 17:17

/КРОСС/ Президентът на Наполи Аурелио де Лаурентис е дал положителна проба за коронавирус, обявиха от елитния италиански клуб днес. Ексцентричният собственик на неаполитанския тим се е тествал за COVID-19 вчера и днес е научил, че е заразен с вируса.

От клуба не дават повече информация за състоянието на Де Лаурентис и дали той показва някакви симптоми на заболяването.

71-годишният Де Лаурентис възроди Наполи, след като клуба през 2004 година, когато отборът бе банкрутирал и изпаднал до третото ниво на италианския футбол. Под негово ръководство Наполи се представя солидно и не е завършвал извън топ 10 на Серия А в последните десет години, като на четири пъти спечели сребърните медали в първенството, а в други три случая завърши на трето място в крайното класиране. През миналия сезон тимът спечели и Купата на Италия.