/КРОСС/ София.
От 10.00 ч. в зала 1 на НДК ще се проведе втори ден на 50-тия юбилеен Конгрес на БСП.
***
София.
От 11.00 часа в Платформа А6 на Националния дворец на културата ще започне вторият ден от най-голямото изложение за българско изкуство „АРТКО 19". В 11.30 часа ще започне дискусия за влиянието на пандемията от коронавируса върху културния живот и пазара на изкуство.
***
София.
От 11.15 часа пред Националния исторически музей в кв. „Бояна" ще бъде отбелязан Денят в памет на загиналите мотористи и в подкрепа на пострадалите мотоциклетисти.
***
София.
От 12.00 часа в Националната галерия „Квадрат 500" художникът Николай Петров ще рисува върху специално обособена стена в рамките на най-новия проект на галерията - „Стената".
***
София.
От 16.00 часа в Зала „Атом" в сграда „Джон Атанасов" на София Тех Парк ще се проведе и лекционното събитие „Успешните истории на Фонд „Научни изследвания" в рамките на Софийския фестивал на науката.
***
Асеновград.
От 10.00 часа от центъра на село Долнослав ще тръгне туристически преход към местност Къркарман и атракционното селище "Wild city" по повод Световния ден на туризма - 27 септември.
***
Бургас.
От 10.00 часа в Експозиционен център „Флора" започва третото издание на специализираното търговско изложение за детски стоки и услуги - "Бебе Зона".
***
Бургас.
От 11.00 часа в сградата на Държавен куклен театър ще се състои театралното представление „На двора".
***
Бургас.
От 12.00 часа на Пантеона в Приморски парк бургаските мотористи ще се включат в кампания „Ние сме хора, не донори".
***
Бургас.
От 13.00 часа на Летния театър ще започне турнир по спортни танци "Купа Бургас".
***
Добрич.
От 9.00 часа в Центъра за защита на природата и животните ще се проведат занимания по йога в рамките на „ДоброЖънци фест".
***
Добрич.
От 10.30 часа от зооцентъра в Добрич ще започне експедиция до скалните манастири в местността Шан кая и до археологическите разкопки на древноримската крепост „Палматис" край село Оногур в рамките на „ДоброЖънци фест".
***
Кюстендил/с. Раждавица.
От 9.30 ч. в с. Раждавица епископ Поликарп ще оглави Архиерейска света Литургия в храм „Успение Богородично" и обновление на храм-параклис „Св. Атанасий Атонски".
***
Ловеч.
От 9.00 ч. в храм „Св. Троица" митрополит Гавриил ще оглави Архиерейска Златоустова света Литургия.
***
Плевен.
От 11.00 часа пред паметника на Девета пехотна Плевенска дивизия ще бъде отслужена панихида в памет на загиналите 2606 офицери и войници по повод 102-рата годишнина от Дойранската епопея. В знак на признателност ще бъдат положени венци и цветя. Министърът на отбраната Красимир Каракачанов ще връчи награди за народополезна и патриотична дейност на ръководители на ученически гвардейски отряди.
***
Пловдив.
От 10.00 часа в хипермаркета на бул. „Освобождение" 47 и пред сградата на Общината ще се проведе кампанията „Книги за смет" в подкрепа на рециклирането.
***
Стара Загора.
От 10.30 часа в Кукления театър ще бъде представен спектакълът за деца „Дядо вади ряпа" .
***
Стара Загора.
От 10.30 часа на източния пътен възел на града ще бъде даден стартът на автомобилното състезание „Писта Стара Загора".
***
Стара Загора.
От 10.00 часа на Античната улица ще започне третият ден от Фестивала на виното и културното наследство „Августиада 2020". От 16.00 часа ще бъдат обявени и наградени вината, получили най-много гласове от посетителите на фестивала, а в 16.30 часа ще се състои официалното закриване на „Августиада".