Валтери Ботас спечели Гран При на Русия
27 Септември 2020 19:03

/КРОСС/ Гран При на Русия спечели  Валтери Ботас, за когото това е втори успех от началото на сезона и девети във Формула 1. След финландеца завърши Макс Верстапен с "Ред Бул".

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с "Мерцедес" не успя да изравни рекорда на Михаел Шумахер по брой победи в Гран При - 91.

Британският пилот остана на трето място в състезанието в Русия заради 10-секундно наказание в осмата обиколка, наложено му след като е направил два тренировъчни старта  звън обозначената зона преди началото на надпреварата.

Десетката допълниха Серхио Перес ("Рейсинг Пойнт"), Даниел Рикиардо ("Рено"), Шарл Льоклер ("Ферари"), Естебан Окон ("Рено"), Даниел Квят ("Алфа Таури"), Пиер Гасли ("Алфа Таури") и Александър Албон ("Ред Бул"). Победата е седма поредна за пилот на "Мерцедес" във Формула 1. Следващото състезание от календара е Гран При на Айфел (Германия).