Девойките завършиха пети в групата на европейското по волейбол
07 Октомври 2020 09:44

/КРОСС/ Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17 години загуби от Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последния си мач от група 1 на европейското първенство в Черна гора.

Волейболистките, водени от селекционера Диян Боюклиев, записаха четвърто поражение на Евроволей 2020 и завършиха на пето място в крайното класиране с една победа и 2 точки. Зад нас, но преди последния си двубой срещу Турция, е съставът на Черна гора без успех.

Дори и при победа домакините не се спасяват, като двата тима отпадат от по-нататъшно участие на европейското първенство.

Последният двубой беше само за престиж, но българките не успяха да направят нищо срещу силния тим на Италия, който продължава на полуфиналите. Съперникът диктуваше играта през цялото време и затвори частите в своя полза с голяма разлика за 63 минути игра.
С най-голям актив за България беше Виктория Коева с 13 точки. Ива Дудодова завърши с 9 точки.