В Париж мнозина предупреждават, че розите вредят на планетата
Секция: ЛЮБОПИТНО
14 Февруари 2021 08:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
В Париж мнозина предупреждават, че розите вредят на планетата

/КРОСС/ В Париж, който си е спечелил световна слава като Града на любовта, за Деня на влюбените ще бъдат раздадени милиони рози, но мнозина предупреждават, че тези красиви цветя вредят на планетата, предадоха "Ройтерс" и БТА.

Става все по-голям броят на парижките флористи, които се опитват да разубедят клиентите си от покупката на рози, тъй като тяхната екологична цена е много висока. Повечето от тези "любовни" цветя, продавани в Париж за Свети Валентин, идват от далечни страни, като Кения например. Така техният въглероден отпечатък се оказва твърде голям и стимулира климатичните промени.

Целта на френските цветари с екологично мислене е да насърчат местното производство. И да накарат клиентите да купуват родните цветя според сезона.

Но промяната ще е трудна, тъй като традицията да се подаряват рози на Свети Валентин е трайно вкоренена в много култури.