Гимнастиците ни в битка за втора квота
15 Април 2021 18:01

/КРОСС/ Гимнастиците ни тръгват в битка за втора квота на европейското в Базел (21-25 април). Надежди да спечели виза има Йордан Александров. На шампионата ще стартира и сигурният ни участник в Токио 2020 Дейвид Хъдълстоун заедно с Димитър Димитров и Исус Маринов.

Квота взимат първите двама в многобоя, като се елиминират всички, класирали се до момента за игрите.

„Много са с квоти, можем да слезем до 10-12 място в многобоя - каза президентът Красимир Дунев. - Имаме реални шансове при едно добро изиграване на съчетанията от Йордан Александров.

Визите са поименни и при травма състезателят се заменя от следващия в резервите.

На шампионата ще стартират близо 400 състезатели от над 40 държави.