Кузманов се класира за втория кръг на турнир в Италия
04 Май 2021 17:16

/КРОСС/ Националът на България за купа „Дейвис" Димитър Кузманов влезе като „щастлив губещ" от квалификациите в основната схема на турнира от сериите „Чалънджър" в италианския град Биела с награден фонд от 44 820 евро, пише Gong.bg.

В среща от първия кръг българинът победи представителя на домакините и №175 в света Лоренцо Джустино с 6:3, 1:6, 6:3 за 2:04 часа.

Кузманов спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3, за да вземе първия сет. Във втората част Джустино поведe с 5:0 и с 6:1 успя да изравни. В третата Димитър взе аванс с 3:0, но допусна изравняване за 3:3. След това обаче спечели следващите три гейма и с 6:3 затвори мача.

Това е първи турнир за Кузманов от 7-и април. Тогава той се класира на четвъртфиналите на „Чалънджър" в Португалия, но контузия го спря от участие. След доброто си представяне от началото на годината българинът се изкачи до номер 242 в световната ранглиста.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №7 в схемата и 150-и в световната ранглиста Хуан Пабло Варилас от Перу.