Борисов: НАТО изрази солидарност с България по повод дестабилизиращите действия на Русия
Секция: ПОЛИТИКА
07 Май 2021 11:14
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Борисов: НАТО изрази солидарност с България по повод дестабилизиращите действия на Русия

/КРОСС/ „Съюзниците ни от НАТО изразиха солидарност с България по повод дестабилизиращите действия на Русия и подчертаха още веднъж силната си подкрепа към страната ни". Това заяви министър-председателят Бойко Борисов на работно съвещание с министри.

Премиерът Борисов отбеляза, че по време на среща на Северноатлантическия съвет на НАТО вчера в Брюксел бяха изслушани председателят на ДАНС и директорът на Служба военно разузнаване. Те запознаха Съвета с разкритите незаконни действия на руски граждани на територията на Република България от 2011 г. насам.

„До този момент кандидатът за президент Радев и върховен главнокомандващ няма коментар нито по темата Навални, нито по темата шпионски скандали. Темите не се коментират и от основните политически сили в българския парламент, които казват, че имат евроатлантическа ориентация", подчерта министър-председателят Бойко Борисов.
Премиерът благодари за работата на българските правоохранителни органи по повод дестабилиращите действия на Русия.