Серина Уилямс отпадна на Ролан Гарос
07 Юни 2021 08:41

/КРОСС/ Американката Серина Уилямс отпадна от Откритото първенство на Франция след загуба от казахстанката Елене Рибакина с 3-6, 5-7 в мач от осминафиналите на турнира. Уилямс преследваше рекордна 24-та титла от Големия шлем и бе единствената от топ 10 на световната ранглиста в долната половина на схемата, но бе спряна от силно играещата Рибакина.
Казахстанката бе по-солидна, особено във важните точки и успя да стигне до една от най-големите победи в кариерата си за час и 17 минути игра. 21-годишната Рибакина постигна пет пробива и реализира 21 печеливши удара срещу 13 непредизвикани грешки, за да достигне дебютен четвъртфинал в турнири от Шлема. Там тя ще срещне 31-та поставена в схемата Анастасия Павлюченкова, която по-рано днес победи Виктория Азаренка в три сета.