ИТН към Борисов за дебата: С терористи не преговаряме
Секция: ПОЛИТИКА
29 Юни 2021 16:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
ИТН към Борисов за дебата: С терористи не преговаряме

/КРОСС/ "Американците с терористи не преговарят. Ние също". Така Тошко Йорданов, зам.-председател на партията "Има такъв народ" на Слави Трифонов, отговори на въпрос дали биха участвали в предизборен дебат с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

В понеделник вечер той "хвърли ръкавицата" към опонентите си и след като дълго време избягваше директен словесен сблъсък с тях, предложи организирането на диспут с водачите на водещите политически формации. Ревизията на позицията му идва по-малко от две седмици преди предсрочните избори на 11 юли, за които социолозите прогнозират победа на партията на Трифонов, а ГЕРБ да остане втора сила, пише в. Сега.

Бившият премиер заяви в понеделник вечер на предизборна сбирка, че "опонентите на ГЕРБ искат да пораснат, но не с добри идеи, а със злоба, реваншизъм и компромати". ''И това ще им изяде главата, защото българинът не обича злите хора'', смята Борисов.

За разлика от ИТН от "Демократична България" са готови на предизборен дебат с Борисов. "От дебат не бягаме, но трябва да видим как ще бъде организиран, за да не стане говорилня", коментира пред "Сега" Христо Иванов, съпредседател на дясното обединение. В същото време той се усъмни в намерението на Борисов и че няма да го ревизира. "Имаме какво да споделим, но предвид факта, че поканихме Томислав Дончев на открита дискусия за електронното управление, а той вече 10-ина дни се крие, едва ли и ще се случи и лидерски дебат", допълни Иванов.