"Черната вдовица" покори България за дни (видео)
Секция: Шоубизнес
13 Юли 2021 13:26
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
"Черната вдовица" покори България за дни (видео)

/КРОСС/ След десетмесечно отлагане на премиерата му и вече на екран "Черната вдовица" се оказа най-предпочитания филм и за българската кинопублика, сочат обобщените данни от киносалоните. Приключенската фантастика по комиксите на Дон Хек, Стан Лий, Дон Рико за историята на Наташа Романоф и пътят ѝ като убиец на КГБ през агент на ЩИТ до лидер на Отмъстителите е гледана от 13 753 зрители и има 169 320 лева приходи.На втора позиция е анимацията "Бебе бос: Семейни работи", продължение на филма от 2017 г. и по едноименната книга на Марла Фрейзи. Историята, продължаваща разказа за компанията "Бебекорп" и нейната мисия да решава заплетените бебешки ситуации с помощта на Тим и Тед, е вече десет дни на екраните у нас и е гледана от 36 585 зрители и има 328 213 лева от билетите им.

Трето място сред най-гледаните филми у нас е "Бързи и яростни 9", който излиза две десетилетия след първата лента от поредицата. Противоборството между Доминик Торето и брат му Джейкъб са в основата на този филм, който за месец на екраните е гледан вече от 150 804 зрители и има 1 681 293 лева приходи от билетите им.

На четвърто място е анимацията "Лятното приключение на Лука". Пътешествието на младия Лука из италианската Ривиера с приключения, сладолед, паста и безкрайните разходки със скутер е четвърта седмица на екраните и има 35 131 зрители и 299 751 лева приходи.На пета позиция е екшън-комедията "Бодигард на убийцата", продължение на първия филм отпреди три години, пише БТА. Опитите на Майкъл Брайс да възвърне лиценза си за бодигард, пресечени с работата с наемния убиец Дариъс Кинкейд и жена му Соня са на екраните вече трета седмица и са гледани от 9 791 зрители и имат 98 039 лева приходи.

Шесто място заема екшънът "Обир по джентълменски", заснет преди две години в Дубай и Лос Анжелис. Обирът на злато от охраняван затвор насред пустинята, за да не се финансира терористична организация е гледан от 4 120 зрители и има 41 678 лева от билетите им за десетте дни у нас.

Седма позиция заема хорърът "Вечна чистка", последен пети филм от тази поредица. Екшън-трилърът за секта, която решава да наруши правилата за еднодневна чистка на хората, е с 4 012 зрители и 36 489 лева приходи от билетите им за двете седмици у нас.

На осмо място е българският "Голата истина за група "Жигули", който започва 13-та си седмица в кината. Музикалната драма, проследяваща раздялата и събирането на рок-банда след три десетилетия е гледана от 131 807 зрители и има 1 238 668 лева приходи от билетите им.
Таня Богомилова в Матине

Девето място е за друг български филм - "Като за последно..." на Ивайло Пенчев. Филмът с Васил Банов и Мария Бакалова в главните роли е гледан от вече 30 298 зрители и има 269 022 лева приходи за месец и половина на екраните.

На десета позиция е "Зайчето Питър: По широкия свят", продължение на първия филм преди две години и създаден по книжката на Биатрикс Потър от 1901 година. Спасяването на пакостника Питър от останалите зайци и от Беа и Томас е гледано от 35 911 зрители и има 303 810 лева приходи за петте седмици у нас.

Миналия уикенд кината са посетени от 32 517 зрители, а година по-рано в салоните са били 3 252 души.

video: https://www.youtube.com/watch?v=yAMwB0Uvaxs