Китайка спечели първата олимпийска титла на Игрите в Токио
24 Юли 2021 10:56

/КРОСС/ Китайката Цян Ян спечели спечели първия златен медал от Олимпийските игри в Токио, след като триумфира на 10 метра пушка за жени в турнира по спортна стрелба.

Среброто спечели рускинята Анастасия Галашина, а трета се нареди швейцарката Нина Кристен.
Двукратната европейска шампионка Галашина водеше на финала, докато не се подаде на напрежението и записа най-ниския си резултат от 8.9 в последния кръг. Така тя събра общо 251.1 точки.

21-годишната Ян отговори с 9.8, за да грабне златото с нов олимпийски рекорд от 251.8 точки.

Нина Кристен записа 230.6 точки и взе бронза.
Норвежката Жанет Хег Дуестад, която постави олимпийски рекорд в класификациите от 632.9 точки, за да стигне до финала, остана четвърта в крайното класиране.