Янев: Огласените мерки са достатъчно щадящи
Секция: ПОЛИТИКА
02 Септември 2021 15:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Янев: Огласените мерки са достатъчно щадящи

/КРОСС/ "Огласените противоепидемични мерки от Министерство на здравеопазването са достатъчно щадящи" Това каза по време на блиц контрола в парламента служебният министър-председател Стефан Янев.

"Опитваме се да намерим правилния баланс между мерките и грижата за здравето на хората, съответно, грижата към бизнеса и учениците. В момента, последните мерки, които бяха огласени от Министерство на здравеопазването, мисля, че са достатъчно щадящи и определят редица ограничения, предимно за работа, събиране и определен тип бизнеси, които са затворени.

До голяма степен мерките на открито са доста по-либерални", заяви Янев и продължи: "В същото време механизмите, които предвиждат определена компенсация там, където съответен бизнес ще бъде принуден да работи в нови условия, са в обичайните рамки - 60/40 и 70/0. Тези средства в бюджета ги няма и зависят от актуализацията, която е в ръцете на Народното събрание".