Разбра се, че проектът „Продължаваме промяната“ не е създаден от Румен Радев
Секция: ПОЛИТИКА
27 Септември 2021 09:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Разбра се, че проектът „Продължаваме промяната“ не е създаден от Румен Радев

/КРОСС/ Начинът, по който „Продължаваме промяната" беше представен в началото, създаде известни колебания сред нашите членове, че едва ли не президентът се отказва от БСП, заяви в „Тази сутрин" Кристиан Вигенин от БСП. Последните дни дадоха ясно да се разбере, че този проект не е създаден от Румен Радев. Струва ми се, че колкото повече минава времето, толкова повече изглежда, че това е просто бизнес проект, който ще бъде регистриран по Закона за политическите партии. Това е едно акционерно дружество, което в момента набира капитал, добави той.

По думите му участието на Кирил Петков и Асен Василев в служебния кабинет е било използвано да трупат популярност и да си правят пиар. За мен винаги е стоял въпросът защо е това бързане да се направи, тъй като формирането на една политическа партия изисква време и ясни принципи, каза Вигенин.

Депутатът от БСП заяви, че партията категорично стои зад кандидатурата на Румен Радев и се надява, че по този начин вече окончателно са затворили всички спекулации, които са вървели в последните месеци. Няма да се опитваме да слагаме Радев в „тесни партийни дрехи". Той заслужава нашата подкрепа, допълни Вигенин.

Тази вечер ще бъде обявен Инициативният комитет за издигане на кандидатурата на Румен Радев за президент, както и неговият председател. Комитетът е преди всичко знак към обществото за това, че президентът Радев продължава да бъде партийно необвързана фигура, а човек, който показа, че има качествата да води страната. Огромната част от местните структури на БСП подкрепят Румен Радев и Илияна Йотова. Разбира се, в някои структури има и други имена, които са изпратени към националното ръководство, но преобладаващата подкрепа е за Радев, добави той.