Днес ще обсъждат мерките в туристическия бранш
Секция: Туризъм
28 Септември 2021 11:39
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Днес ще обсъждат мерките в туристическия бранш

/КРОСС/ Противоепидемичните мерки и нужното подпомагане от държавата ще бъдат обсъдени днес в икономическото министерство със собственици на заведения и представители на туристическия бизнес, съобщи БНР

Туристическият сектор настоява за поредно преразглеждане на мярката 60/40 след позицията на Асоциацията на заведенията, че мярката подпомага само държавни предприятия, но не и частния бизнес. Йоан Младенов от Българското конгресно бюро даде пример и с конгресния туризъм.

„Представете си, ако вие в рамките на една година имате примерно 50 събития, които са планувани, шест месеца вие не функционирате и вие оставате с едни пет събития, които по стечение на обстоятелствата сте принудени да ги проведете в рамките на един месец, например месец юни. Поглеждайки юни, спрямо юни 2019 г., вие не попадате под обхвата на мерките за компенсация на бизнеса, защото нямате чак такъв огромен спад, но на годишна база спадът ви е огромен"