Даниел Кирилов с медал от европейското първенство по бокс в Будва
21 Октомври 2021 09:27

/КРОСС/ Даниел Кирилов стана четвъртият български боксьор, който си осигури минимум бронзов медал от европейското първенство за младежи в Будва, Черна гора.

Родният талант се класира за полуфиналите на шампионата на Стария континент, след като победи молдовеца Марсел Урсу. В категория до 57 килограма българинът съумя да преодолее противника си с 4:1 гласа, въпреки че съдиите отсъдиха първия рунд срещу българина.

В четвъртък за място на финала Кирилов ще се изправи срещу Манвел Петросян (Армения).

България си гарантира минимум четири бронзови медала от първенството в Будва. Утре на полуфинал ще боксират още Радослав Росенов (60 кг), Уилиам Чолов (75 кг) и Кирил Борисов (+92 кг).