Моника Стоянова и Теодора Петрова спечелиха злато от Световното по киокушин в Полша
23 Ноември 2021 07:38

/КРОСС/ Страхотно представяне за България на Световното първенство по киокушин на KWF в Полша направи националният ни отбор от Българската карате киокушин федерация. Моника Стоянова и Теодора Петрова триумфираха със златни медали и станаха новите световни шампионки по киокушин.

Двете записаха по три победи в категориите си. Теодора Попова спечели първото място при в категория над 60 кг при 16-17 годишните момичета, Моника Стоянова завоюва златото в изцяло български финал в същата възрастова група, но в категория до 50 кг. Тя победи Николинка Бояджиева.

Първенството се проведе през изминалия уикенд в Краков, Полша, като родните каратеки завоюваха за страната ни общо 11 медала - 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. Освен двете шампионски титли, сребърните отличия за България от Световното в Полша са общо три. Финали играха Виктор Колев и Василена Петкова.

Шестима родни представители пък се окичиха с бронз - Габриела Николова, Никол Найденова, Адриян Добрев, Николай Станчев, Неджми Бозов и Тодор Крушков. В Световното първенство на KWF участват 690 състезатели от над 30 държави на 7 татамита, като има представители от пет континента - Европа, Азия, Африка, Северна Америка и Южна Америка. В надпреварата от българска страна участваха общо 24 бойци. Треньорският щаб на България бе в състав сенсей Захари Дамянов, сенсей Живко Андреев, сенсей Петър Мартинов и сенсей Христо Христов.