Прокуратурата не е дала информация за 40 висши чиновници със сметки в чужбина
Секция: БЪЛГАРИЯ
03 Април 2022 11:54
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Прокуратурата не е дала информация за 40 висши чиновници със сметки в чужбина

/КРОСС/ Прокуратурата не е изпратила в НАП информация за близо 40 висши държавни служители, за които е имало данни за недекларирани имоти и сметки в чужбина. Това каза в интервю за предаването „Тази събота" председателят на парламентарната антикорупционна комисия Михал Камбарев от „Продължаваме промяната", пише Lupa.bg.

Той уточни, че общата бройка на проверяваните е 78, за 38 проверка на данъчните е установила че няма проблем, но остават 40, които прокуратурата разследва вече 3 г. Интересно е дали тя не желае да ги разследва, или ги държи по някакъв начин зависими. И в двата случая е зле", допълни депутатът от ПП.

ДАНС е отказала информация за тези висши служители с мотива, че тече разследване. По темата най-вероятно в антикорупционната комисия ще извикат на изслушване и главния прокурор Иван Гешев, и вътрешния министър Бойко Рашков. Камбарев обяви, че в комисията до момента са постъпили около 100 сигнала за корупция. Сред тях имало и от хора, недоволни от сметките си за телефон, но повечето - за корупция по висшите етажи на властта.