Шойгу докладва на Путин за освобождението на Мариупол
Секция: Русия
21 Април 2022 10:22
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Шойгу докладва на Путин за освобождението на Мариупол

/КРОСС/ Руският министър на отбраната Шойгу докладва на Путин за освобождението на Мариупол, съобщава ТАСС. Според него към момента на обкръжаването на Мариупол числеността на групировката ВВС, чуждестранни наемници е била около 8100 души.

Шойгу коментира още, че повече от две хиляди бойци са били блокирани на територията на Азовстал. Въоръжените сили на Руската федерация и части на републиките Донбас в Мариупол взеха всички мерки за защита на населението, докладва той на Путин.

Според министъра на отбраната, въпреки съпротивата на екстремистите, в Мариупол са евакуирани над 142 000 граждани, а всички заложници в пристанището са освободени.

Шойгу заяви, че руските въоръжени сили се нуждаят от три до четири дни, за да завършат работата по Азовстал, където екстремистите бяха блокирани.

По думите му, сега целият Мариупол е под контрола на Въоръжените сили на Руската федерация и ЛНР, ДНР, бойците са сигурно блокирани на територията на завод Азовстал.