Порошенко се опита да напусне Украйна, спряха го на границата
Секция: СВЯТ
28 Май 2022 13:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Порошенко се опита да напусне Украйна, спряха го на границата

/КРОСС/ Бившият президент на Украйна Петро Порошенко се е опитал да напусне страната, за да вземе участие в Парламентарната асамблея на НАТО във Вилнюс, но е бил спрян от гранични служители, съобщи украинската информационна агенция УНИАН, позовавайки се на информация от депутатката Ирина Геращенко.

По нейни думи Порошенко е трябвало да участва в Парламентарната асамблея на НАТО и за това е било подписано съответното разпореждане за командировка от председателя на Върховната рада (украинския парламент) Руслан Стефанчук, но не му е било позволено да премине през границата без да му се обясни какви са причините за това.
Вчера партията "Европейска солидарност" съобщи, че Порошенко "като част от състава на парламентарната делегация на Украйна ще вземе участие в ежегодното заседание на Парламентарната асамблея на НАТО", предаде ТАСС.

Срещу бившия президент се води дело за доставки на въглища в Донбас през 2014 г. и 2015 г., припомня агенцията. Той е обвинен във финансиране на тероризъм, държавна измяна и създаване на терористични организации. Ако бъде признат за виновен може да бъде осъден на до 15 години лишаване от свобода.