Иво Мирчев: Не трябва да размахваме пръст на хора, които бягат от война
Секция: ПОЛИТИКА
01 Юни 2022 12:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Иво Мирчев: Не трябва да размахваме пръст на хора, които бягат от война

/КРОСС/ Не трябва да размахваме пръст на хора, които бягат от война. В по- голямата си част всъщност 99% са жени с деца. Не можем да си позволим подобен тип комуникация с тях. Това каза в интервю за сутрешния блок „Тази сутрин“ Иво Мирчев, депутат от „Демократична България“, по повод изявлението на вицепремиера Калина Константинова относно бежанците от Украйна. Той призна обаче, че кризисният щаб за бежанците работи под голяма напрежение. По думите му причината са неработещите институции, които е заварило това правителство.   

Мирчев напомни също, че настаняването на бежанци от Украйна в хотели по морето започна, още преди държавата да се намеси в този процес.

Относно какво се е случило на късния коалиционен съвет, Ивайло Мирчев отговори, че не е имало нищо сериозно. По думите му, основната тема е била бюджетът. Той увери, че за всички антикризисни мерки, които трябва да бъдат в сила от 1 юли има пари.

На въпрос дали ще успее "Лукойл" да работи с друг петрол освен руски, Ивайло Мирчев отговори, че това ще се случи и е редно да стане възможно най-бързо. Трябва да имаме 0% енергийна зависимост от Русия, категоричен бе той. Мирчев разкри, че ще бъде сменен представителят на България в "Лукойл".