/КРОСС/ В предаването „Панорама" по БНТ Никола Минчев, каза че за съжаление са се случили неприятни и категорично редки епизоди в парламента, имайки предвид напрежението в парламента на 1 юни между Искрен Митев от ПП и Костадин Костадинов от "Възраждане", както неприличните жестове на депутата от ПП Христо Петров - Ицо Хазарта ден по-късно. „Народният представител Искрен Митев направи едно изказване от трибуната, в което не спомена нито един народен представител по име. Използва руски класически литературен герой. Вече г-н Костадин Костадинов се припозна в това изказване. Той тръгнал да защитава своята чест, като очевидно търси някакво физическо съприкосновение. Г-н Костадинов изгражда своя политически образ изцяло върху провокацията, а в този случай се оказва, че една малка провокация без име го вади от равновесие. Неприятно е, че това се случва в пленарната зала, още по-неприятното е, че се случва пред деца. И двамата народни представители понесоха своето наказание."
"Христо Петров показа своето отношение към действието, което колегите от ГЕРБ-СДС направиха, а именно да вдигнат предварително подготвени листове, на които пише "Оставка". Това впрочем е политически орган, в който опозицията има и трибуната и може да поиска и оттам оставката. Да се вдигат транспаранти в Народното събрание не е най-подходящият начин да искаш оставката. Не е най-подходящият начин и да отговориш по този начин, разбира се. Ицо Хазарта също понесе наказание за това. Обсъдихме този казус и темата е затворена", категоричен е председателят на Народното събрание.
"Не се опитвам да оправдавам нито един отделен казус независимо от коя парламентарна група идва. Но категорично "Продължаваме промяната" не ме поставя в неудобно положение, напротив. В голямата си част това е парламентарна група, която носи нов начин на правене на политика и той е това, което българският народ иска. Убеждаваме своите политически опоненти защо не са прави и защо не сме съгласни с аргументи и без обиди", каза още Минчев. Той е убеден, че управляващата коалиция е стабилна.
"Самата коалиция, която сформирахме още през декември, без съмнение е сложна. Тя е първата, която включва четири политически субекта, част от които с различни идеологии. Никога не сме си правили илюзии, че това ще бъде лесна коалиция. И към настоящия момент това продължава да бъде единствената възможна коалиция в този парламент. Аз имам убеждението, че тя ще остане дълго да управлява. Всеки коалиционен партньор трябва да си дава ясна сметка за отговорността, която носи", каза Минчев.