Борислав Гуцанов, БСП: Не е време за експерименти, а за диалог
Секция: ПОЛИТИКА
09 Юни 2022 11:39
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Борислав Гуцанов, БСП: Не е време за експерименти, а за диалог

/КРОСС/ “БСП влезе в това управление, за да разгради модела на ГЕРБ от последните 12 години. Защото, когато на власт е модел на корупцията и злоупотребите, губещи са хората. БСП влезе в това управление и в името на справедливостта. И точно заради нея ние сме непоколебими във волята си да отстояваме собствените си идеи за подобряване на живота на хората. Това заяви в студиото на БСТВ народният представител от коалиция “БСП за България” Борислав Гуцанов.

“Ако успеем да актуализираме бюджета, това ще доведе до по-високи пенсии от 1 юли,  6000 лева необлагаем минимум на младите семейства, нулев ДДС за хляба, две ставки за ток и вода съобразно потреблението и още много неща, които иначе ще останат мираж.

Не бива да забравяме и за миг, че кризата в момента е световна и тази актуализация може да реши много проблеми. Не мисля, че е време за експерименти. Още по-малко намирам за уместно  в условия на толкова много и тежки кризи да се тръгва към избори и да се провали актуализацията на бюджета. Нямам съмнение, че трябва да продължим диалога в парламента”, категоричен бе депутатът социалист.

Той не отрече, че БСП плаща висока цена за участието си във властта. Но мотивира постоянството на “Коалиция за България” с мъдрост и безспорен опит, с които БСП  осигурява спокойствие и сигурност на хората.

“БСП е най-старата и устойчива партия в България и нас от избори не ни е страх. Но днес това не е пътят на разума. Да извиваш ръце е лесно, трудното е да прекараш страната си през иглени уши в тази безкрайно тежка обстановка така че хората да се чувстват сигурни и защитени в и без това трудното им ежедневие. Това е мисията на БСП в момента. Сега не е време за експерименти. Трябва да се изчерпят всички възможности за диалог. Ако не успеем – Конституцията е категорична“, каза депутатът от левицата.

Колкото до ИТН - те имаха своя принос в това управление. Но да опиташ да върнеш в играта строителните фирми на ГЕРБ през “задната врата” - не е допустимо, обяви Гуцанов.